"Enter"a basıp içeriğe geçin

Warframe Caliban: Yeni Sentient Warframe

Merhaba okurlar. Bu yazıda Warframe Caliban karakterini tanıtacağım. Warframe, hareketli ve aksiyon dolu bir bilim kurgu üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Bu oyun, çeşitli karakterler arasından seçim yaparak heyecan verici görevlerde yer almanıza olanak tanır. Bu yazıda, Warframe’in popüler karakterlerinden biri olan Caliban’ı tanıtacağız.

Warframe Caliban Çıkış Tarihi ve Hikayesi

Caliban 15 Aralık 2021 tarihinde oyuna eklenen bir karakterdir.

İkiz krallıkların varisi yükselir. Biyolojik ve Sentient yaşam Caliban’da buluşuyor. Usta hükümdar, kitle kontrolü ve hayatta kalma kabiliyeti sunuyor. Yaratıcısının aklında birden fazla dünya vardı.

Nereden Elde Edilir?

Caliban’ın ana kalıbı marketten satın alınır. Diğer bileşen kalıpları ise Eidolon Ovaları’ndaki gündüz döngüsünde The New War’ın Questinin tamamlanmasından sonra Gece döngüsünde Cetus veya Fortuna Bounty görevlerinin tamamlanması ile elde edilir.

Signature Silahları

Caliban signature silahı Venato Caliban tarafından kullanıldığında Yakın Dövüş Kombo Sayısı Şansını %50 arttırır

Yetenekler

Caliban’ın yetenekleri, oyunda diğer karakterlerden farklıdır ve ona karanlık güçlerin etkileyici bir kombinasyonunu sunar:

  1. Razor Gyre: Bir ölüm girdabına dönüş. Girdabı hızlandırmak ve hasarı artırmak için Mouse Sol tuşuna basılı tut veya bir düşmanı hedefleyip ileriye doğru atılmak için Mouse Sol tuşuna bas. Sentient Wrath etkisi altındaki düşmanlara vurulması halinde yıkıcı bir patlama yarat.
  2. Sentient Wrath: Bir radyal yıkım dalgası göndermek için yere vur. İlk patlamada sağ kurtulanlar çaresizce havada asılı kalır ve kısa bir süre boyunca daha fazla hasar alır.
  3. Lethal Progeny: Caliban’ın Sentient tarafını açığa çıkararak üç Conculyst yoldaşını yanında savaşması ve kalkanlarını tazelemesi için çağır.
  4. Fusion Strike: Üç enerji dalgasını bir noktada birleştir ve büyük bir reaktif patlamaya neden ol. Patlamadaki radyoaktif kalıntılar, menzildeki tüm düşmanların zırhını azaltır.
  5. Pasif Yetenek: XP menzilindeki müttefikler, o an almış oldukları hasar türlerine karşı üst limiti %50 olmak üzere direnç kazanırlar.

Caliban, Helmint’e kombine edildiği zaman Sentient Wrath yeteneğinin kilidini açmaktadır.

Sonuç

Bu yazıda Caliban’ın çıkış tarihini, hikayesini, nereden elde edilebileceğini, signature silahı olan Venato’yu ve yeteneklerini anlatmış olduk. Umarım işinize yarar. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.