"Enter"a basıp içeriğe geçin

Warframe Whispers in The Walls Genişleme Paketiyle İlgili Her Şey

Warframe Whispers in the Walls, 2023’ün son aylarında yayınlanması planlanan yeni bir genişleme paketidir. Tenno’nun Necralisk’te bir zamanlar gizli kalmış bir bölgeyi keşfederek Albrecht Entrati’nin sırlarını ve geçmişini ortaya çıkarmasını konu alıyor. Genişleme, devam genişlemesi 1999 ile birlikte TennoCon 2023 sırasında açıklandı.

TennoCon 2023

Açılış sekansında, Duvardaki Adam’ın uğursuz sesi duyulabilir. Görüntü Entrati yeraltı kompleksine kayar ve bir adamı merkez alır. Kavat’ıyla birlikte bir tabuta tırmanmadan önce bir çağrı cihazı ve 1990’ların bilgisayarıyla etkileşime girer ve görevlisine fısıldar. Tabut kapandıktan sonra, görevli tabutu parçalar ve ekran kararır.

Necralisk’te Tenno, Loid ile buluşur ve Loid’in tekrarlanan bir isim hakkında inanılmaz bir rüya gördüğünü ortaya çıkarır: Kalymos. Bu rüyanın Kalymos Dizisi olarak adlandırılan ve Uyuyan’ı uyandırmasını gerektiren bir ilke olduğunu açıklar. Necraloid’e giren Kozmik Saat aniden kendi üzerine çöker ve duvarlar açılarak bir merdiveni ortaya çıkarırken Boşluğa iner ve açılış sekansındaki dev bir insansı ve Vessels adlı bitmemiş projeyi içeren laboratuvara iner.

Kompleksi keşfeden Tenno, Loid’in Voidtongue adını verdiği Duvardaki Adam’ın uğursuz sesini duymadan önce düşman Necramech’lerle savaşır. Daha sonra bir Grimoire edinirler ve gizemli Boşluk güçlerini bir silah olarak kullanırlar.

İlerleyen Tenno, bir duvara bakan Duvardaki Adam’ın Operatör formuyla karşılaşır. Kompleksin duvarları aniden yırtılarak açılır ve ortaya cehennem gibi bir Boşluk çıkar. Daha sonra Murmur adı verilen ve insan uzuvları eklenmiş geometrik yapılar gibi görünen düşman yaratıklarla karşılaşırlar. Parçalanmış Gelgit’i ve onların birleşik formu olan Parçalanmış Bir’i yendikten sonra, Tenno Entrati uzayına geri dönerken yanlarından aniden bir tren geçer.

Uyuyan’ın tabutuna yaklaşırken bir çağrı cihazının sesi duyulur. Açılış sekansındaki görevli olduğu ortaya çıkan Uyuyan’ı uyandıran Loid, onun orijinal Loid olduğunu açıklar; Nekraloid Loid, Albrecht tarafından ölümünün ardından gerçek Loid’e eşlik etmesi için yaratılmıştır. Orijinal Loid, Tenno’yu ana laboratuvara geri götürür ve Geminin bir Operatöre ihtiyacı olduğunu bildirir. 1990’ların bilgisayarıyla etkileşime giren Tenno, Gemiye Aktarım gerçekleştiriyor gibi görünür; kontrollerinin netliğini kazandıkça, oynanabilir sahne aniden 1999’a geçer.

Diğer Bilgiler

  • TennoCon 2023 öncesinde Nora Night üç yetkisiz yayın aldı:
    • İlk arayan Latrox Une, Deimos’un ekosisteminin değiştiğini, sanki İstila Edilmiş’in korktuğunu anlattı. Ayrıca bir-iki-üç ritminde tekrar eden bir vuruş tarif etti.
    • İkinci arayan, bir maden kolonisini tedavi eden Fidelia “Delia” Scorse adlı bir doktor, tırnakları zarar görmüş çok sayıda hasta aldı. Madeni inceleyen Delia, madencilerin yorgunluklarına ya da kırılan aletlerine aldırmadan, sırıtarak kazmaya devam ettiklerini fark etti. Bunun üzerine Delia madeni havaya uçurarak üç madenciyi öldürdü ve Latrox Une’nin çağrısıyla madencilerin Deimos’a ulaşmak için kazmaya çalıştıklarını anladı.
    • Üçüncü arayan Loid (“Bones” adını kullanarak anonim kalmak isteyen), ortağının kayıp olduğunu açıklar ve bilinmeyenle başa çıkabilecek birinden acil yardım talep eder.
  • TennoCon 2023’ten sadece bir gün önce, Hotfix 33.6.6 (2023-08-25) Necraloid arka odasına duyulabilir kapı çalma ve fısıldama sesleri ekledi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.