"Enter"a basıp içeriğe geçin

Warframe: Ropalolyst Nasıl Yenilir, Nedir ve Neler Düşer?

Ropalolyst, bir Sentient adı verilen uzaylı bir ırkın üyesidir. Sentient’ler, insanlığa karşı savaşan ve güneş sistemini istila eden düşmanlardır. Ropalolyst, Sentient’lerin en büyük ve en güçlü üyelerinden biridir.

Ropalolyst Codex İçeriği

Bilinen ve bilinemeyen. Bu şey, uyurken uyanıkken o lanetli pazarlığı yaptığımdan beri hayatımı mahvetti. Şehrimin özünde bir parazit var. Zenginliklerimi, gücümü, reaktörlerimi… ve itibarımı zorluyor.
Bu dayanılamaz. O korkunç şeyin yok edildiğini göreceğim.
Özgür olacağım.
Alad V

Ropalolyst Nedir?

Ropalolyst, uçabilen dev bir Sentient yaratığıdır. Uçan Eidolon ya da Flydolon olarak da bilinen bu canavar, Jupiter’deki Corpus Gas City’de kendi suikast görevinde bulunur. Bu görevi yapabilmek için Chimera Prologue’u tamamlamış olmanız gerekir.

Ropalolyst, Sentientlerin Alad V ile kurduğu sahte ortaklığın bir sonucu olarak Gas City’ye yerleştirilmiştir. Alad V’nin Amalgamlar yaratmasını sağlamak için onu tehdit eder ve şehri yok etmekle korkutur. Alad V ise bu durumdan kurtulmak için bizim yardımımızı ister.

Ropalolyst ile savaşmak için öncelikle Gas City’deki platformlarda ilerlememiz gerekiyor. Bu platformlarda Amalgam düşmanlarla karşılaşacağız. Onları öldürerek ilerleyelim ve Ropalolyst’in bulunduğu alana ulaşalım.

Ropalolyst ile savaş üç aşamadan oluşuyor. Her aşamada Ropalolyst’in kalkanlarını indirmemiz ve onu bir jeneratöre çarptırmamız gerekiyor. Bunun için şunları yapmamız lazım:

Ropalolyst Nasıl Yenilir?

Aşama 1

Ropalolyst’in kalkanlarını indirmek için ona ateş edelim. Kalkanları bittiğinde, ona yaklaşıp Operator modunda ona binelim. Onu kontrol ederek sol taraftaki jeneratöre doğru sürükleyelim. Jeneratörün üzerindeyken tekrar Warframe moduna geçip jeneratörü aktif edelim. Böylece Ropalolyst’e büyük hasar vereceğiz.

Aşama 2

Ropalolyst kendini toparlayıp havaya kalkacak. Bu sefer daha fazla saldırı yapacak. Lazerler, elektrik akımları, roketler ve boğucu çığlıklar kullanacak. Bunlardan kaçınarak tekrar kalkanlarını indirelim ve ona binelim. Bu sefer sağ taraftaki jeneratöre doğru götürelim ve aynı şekilde hasar verelim.

Aşama 3

Ropalolyst son kez havaya kalkacak ve daha da agresif olacak. Bu aşamada ortadaki büyük jeneratörü kullanacağız. Kalkanlarını indirdikten sonra ona binip ortadaki jeneratöre doğru sürükleyelim. Jeneratörün üzerindeyken Warframe moduna geçip jeneratörü aktif edelim. Bu son darbeyle Ropalolyst’i öldüreceğiz.

Ropalolyst’ten Neler Düşer?

Ropalolyst’i öldürdüğümüzde bize Wisp bileşenleri ve Amalgam modlarından birini verecek. Wisp karakterini bu görevden elde edebiliriz. Amalgam modları ise Sentient teknolojisi ile geliştirilmiş özel modlardır.

Galeri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.