"Enter"a basıp içeriğe geçin

Warframe: Khora Prime Build Nasıl En İyi Hasarı ve Dayanıklılığı Elde Edersiniz?

Khora, bir kedi dostu ve kırbaç ustası olan bir karakterdir. Khora Prime Build ile oyunun en güçlü ve eğlenceli Warframe’lerinden biri haline gelir.

Khora, Orokin İmparatorluğu’nun son dönemlerinde yaşamış bir Warframe’dir. Orokinler, gezegenleri işgal eden Sentient’larla savaşmak için Warframe’leri yaratmışlardı. Ancak Sentient’lar, Warframe’lerin güç kaynağı olan Void enerjisine karşı bağışıklık kazanmışlardı. Bu yüzden Orokinler, Void enerjisi kullanmayan yeni bir Warframe tasarlamaya karar verdiler. Bu Warframe, Khora idi.

Khora, Venari adında bir kedi arkadaşıyla birlikte savaşırdı. Venari, Khora’nın zihnine bağlıydı ve onun emirlerine uyuyordu. Khora ve Venari, Sentient’larla savaşırken çok başarılıydılar. Ancak Orokin İmparatorluğu’nun çöküşüyle birlikte, Khora ve Venari de kayboldular. Yüzyıllar sonra, Tenno adlı uyuyan savaşçılar uyandırıldı ve Warframe’leri kullanmaya başladılar. Tenno’lar arasında Khora’yı bulan ve onu tekrar hayata döndüren de bu oldu.

Khora’nın Yetenekleri

Khora Whipclaw
Whipclaw
Khora, kırbaçını sallayarak düşmanlarına büyük hasar verir. Kırbaç darbesi, yakındaki diğer düşmanlara da yayılır.
Khora Ensnare
Ensnare
Khora, bir düşmanı zincirle bağlayarak hareketsiz bırakır. Zincirle bağlanan düşman, yakındaki diğer düşmanları da kendine çeker.
Khora Venari
Venari
Khora, kedi arkadaşı Venari’yi çağırır veya onun durumunu değiştirir. Venari üç durum arasında geçiş yapabilir: Attack (Saldır), Protect (Koruma) ve Heal (İyileştirme). Attack durumunda Venari, Khora’nın hedeflediği düşmana saldırır. Protect durumunda Venari, Khora’nın yanına gelir ve onu korur. Heal durumunda Venari, yaralanan müttefikleri iyileştirir.
Khora Strangledome
Strangledome
Khora, etrafına dev bir kafes oluşturur. Kafese yakalanan düşmanlar havada asılı kalır ve sürekli hasar alır. Kafesteki düşmanlara Whipclaw veya Venari ile saldırmak ekstra hasar verir.

Khora Nasıl Elde Edilir?

Khora’nın ana ve bileşen şemalarını normal Sığınak Hücumu görevinden (Elit olmayan) elde edebilirsiniz. Her iki aşama bir rotasyondur ve standart A-A-B-C desenini izler.

Khora’nın şemalarını elde etmek için şu rotasyonlara dikkat edin:

– Nöroptik Şeması: B Rotasyonu (%9.09 şans)
– Gövde Şeması: A Rotasyonu (%8.33 şans)
– Sistem Şeması: C Rotasyonu (%11.28 şans)
– Ana Şema: C Rotasyonu (%11.28 şans)

Sığınak Hücumu görevi, Simaris’in Sığınak’ta bulunan portaldan girilen bir görevdir. Burada düşman dalgalarını öldürerek verimlilik puanını yüksek tutmaya çalışırsınız. Her aşama farklı bir haritada geçer ve 2,5 dakika sürer. Verimlilik puanı sıfıra düşerse görev başarısız olur.

Cephalon Simaris’in Sığınağı hakkında daha fazla bilgi için:
Sanctuary Onslaught Tüm Bilgiler

Build Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Kombo sayacının daha yavaş düşmesi için Focus okulunun Naramon olması gerekiyor.
  • Ayrı bir melee kullanmak gerekiyor.

Khora Prime Build (Cage)

Khora Prime Cage/Excavation Build

Khora Prime Build (Survival)

Bu build için ikinci yeteneği çıkartıp yerine Spectrorage yeteneğini ekledim. Böylece Whipclaw yeteneğini kullanırken enerji durumunu düşünmeme gerek kalmıyor. Spectrorage içerisinde ölen düşmanlardan %50 şans ile enerji çıkıyor.

Khora Prime Survival Build

Khora Prime Melee Build

Khora Prime Melee Build

Sayısal değerlerin kaynakları: https://warframe.fandom.com/wiki/Khora

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.