"Enter"a basıp içeriğe geçin

Warframe Cryotic Farm Nasıl Yapılır?

Merhaba Warframe severler! Bu yazıda sizlere Warframe oyununda cryotic kaynağının nasıl elde edebileceğinizi, bu maddeyi nerede ve nasıl kullanabileceğinizi ve daha hızlı farmlamak için en iyi yerleri ve yöntemleri anlatacağım. Cryotic, Warframe oyununda özel bir kaynak türüdür. Cryotic farm nasıl yapılır? Bu madde, çoğunlukla Excavation adı verilen görev modunda elde edilir. Ayrıca Resource Caches adı verilen özel sandıklardan da çıkabilir. Cryotic, Operation: Cryotic Front adlı etkinlikle oyuna eklenmiştir. Bu madde, temas ettiği her şeyi anında donduran bir özellik taşır ve sadece çok düşük sıcaklıklı ortamlarda bulunur.

Warframe Update 14.5 | Operation Cryotic Front

Cryotic Nedir?

Cryotic, oyunda birçok silah, zırh ve mod yapımında kullanılır. Bazı parçalar yapmak için çok fazla cryotic gerekebilir. Diğer birçok Warframe kaynağının aksine, cryotic düşmanlardan düşmez. Bu maddeyi kazmak zorundasınız. Cryotic, gezegen haritasında listelenmez, çünkü cryotic bir ‘farming kaynağı’ değildir. Her başarılı Excavation görevinden garanti olarak cryotic elde edersiniz. Her Excavation döngüsünü tamamladığınızda 100 cryotic alabilirsiniz. Resource boosters adı verilen eşyalar cryotic miktarını görev sonunda ikiye katlar. Smeeta Kavat’ın double pickup özelliğiyle de lootunuzu ikiye katlayabilirsiniz.

Cryotic Farm Nasıl Yapılır?

Cryotic elde etmek için en iyi yer Pluto gezegenindeki Hieracon görevidir. Bu görevde Infected adı verilen düşmanlarla karşılaşırsınız, bu yüzden savunma odaklı Warframe’ler kullanmanıza gerek yoktur. Khora, Gara veya Frost gibi Excavator’leri koruyabilecek Warframe’ler seçebilirsiniz. Khora’nın Pilfering Strangledome adlı modu özellikle etkilidir, çünkü düşmanlar daha fazla Power Cell adı verilen enerji kaynakları bırakır. Hieracon aynı zamanda Neo relic ve Axi relic adı verilen nadir eşyaların da iyi bir kaynağıdır, bu yüzden cryotic farmlarken bunları da elde edebilirsiniz.

Excavation Görevi Nasıl Yapılır?

Göreve başladığınızda, bir Excavator’ü çağırmak için bir kazma noktasına doğru ilerleyin. Kazma işlemi başlayacak ve düşmanlar yaklaşacak. Excavator’ün düşman saldırılarına karşı hayatta kalmasını sağlayın, yoksa çok az cryotic ödülü alacaksınız. Yok edilen bir Excavator, yok edilmeden önce ne kadar kazma işlemi yaptığına bağlı olarak ödüllendirilir. Zamanla Excavator’ler enerjilerini tüketeceklerdir. O zaman kazmayı durdururlar. Siz (veya takımınız) düşmanların bıraktığı Power Cell’leri toplayabilirsiniz. Bir Power Cell’i Excavator’e getirerek enerjisini arttırabilir ve kazma işlemini tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Umarım bu yazı sizlere faydalı olmuştur. Warframe oyununda bol bol cryotic farmlamanız dileğiyle! Yorumlarınızı bekliyorum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.