"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nezha Leverian İçeriği

Nezha. Kurnaz bir kundakçı. Bir umudun habercisi. Orokin İmparatorluğu’nun yozlaşmış aşırılıkları ne kadar kötü olursa olsun, parçalanma sonrasına göre gene de idare edilebilirdi. Fakat efsaneler genellikle en karanlık zamanların ardından ortaya çıkar. Bu sık görülür değil mi? Nezha adlı bir varlığın hikayeleri, Orokin’in düşüşüne kadar uzanır. Arkasında ateş izleri bırakarak yerden sivri mızraklar çağıran çevik bir savaşçıdan bahsederler. Ancak bu benzersiz vahşet çağında, anlamsız katliamların yaşandığı zamanlarda, her şeyden önce bu inanılmaz Warframe ilk kez bir efsaneden daha fazlası olarak ortaya çıktı.

Chakram

Bu chakram, Reshantur tapınağının harabelerinde, yetişkin olmayan birinin elleriyle bir kitabeye kazınmış bir öykü parçası ve bir efsane figürüne yapılmış bir sadakat yemini ile beraber bulundu. Görünüşe göre Reshantur’un çocuk askerleri, Nezha’nın hikayelerinden cesaretlenmiş ve onu bir velinimet ve koruyucu olarak örnek almışlar. Onların gravürleri, korkusuzca savaşmaları halinde Nezha’nın onları zaferle kutsayacağına ve korkak olurlarsa da onları terk edeceğine dair kesin bir inanca tanıklık ediyor. Böylece tarlaları kanlarının son damlasına kadar savunacaklarına yemin etmişler. son derece akllıca idare edilmişler. Acaba bu fikri akıllarına kim soktu? Her halükarda onu bir inanç olarak kabul etmişler. En azından Reshantur’un Katliamı’na kadar.

Nezha Cırca Miğfer

Corpus araştırmacısı Jena Xasparin, bu kaskı takan kimsesiz bir çocuğu kalıntıların ortasında bulduğunu söylüyor. Ama bu kalıntılar Corpus birliklerine aitti. Bazıları parçalanmış, bazıları ise delik değiş olmuştu… hepsi yanmıştı. O Nezha’ydı, dedi çocuk sakince. Gökten uçtu ve düşmanı alev çarklarıyla parçaladı. Bir çocuk düştüğünde onu tekrar ayağa kaldırdı. Nezha bir pala kadar hızlı hareket etti ve ayağını bastığı yerleri yaktı. Diğerleri, onun görkemli ordusunun bir parçası olarak Nezha ile ayrılmıştı. Çocuk ise bu hikayeyi anlatmak için geride kalmıştı. Xasparin için çocuk, bir nebze travma geçirmiş gibi görünüyordu. Katliam muhtemelen Corpus saflarında bir isyandı. Ama Reshantur kazıldı ve genleri işaretlenmiş binlerce yanık kemiğin her biri… bir yetişkine aitti.

Nezha

Ve nihayet, kusursuz ihtişamıyla Nezha ile yüz yüze tanışıyoruz. Bu Warframe, efsanevi bir kahraman rolünü üstlenmek için mi efsanelerden ilham aldı? Yoksa efsaneler, Warframe’in ardında bırakılan parlak izlerden mi kaynaklanıyor? Ah. Tarih her zaman için bir tür bulaca ve bazen de bir inanç meselei olacaktır. Belki de kayıp çocukları daha derin bir tabakada, hiç kurtarılmamış küçük üzücü kemik birikimlerinde bulacağız. Ama bunun olmayacağına inanıyorum. Sizi aşağıdakilerle baş başa bırakıyorum. Nezha neden çocuk askerleri korumaya karar verdi? Her savaşın masum kurbanları vardır, ama onlar bunu çağırmış görünüyorlar. Ölümcül bir savaş uzmanı olan Warframe’in bir çocukla ortak noktası ne olabilir? Korkarım bu muamma bir muamma olarak kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.