"Enter"a basıp içeriğe geçin

WordPress Php Sürümünü Güncelleme

WordPress admin panelini açtığımızda karşımıza çıkan php sürümünüz eski uyarısını görebilirsiniz. Bu yazıda sizlere WordPress php güncelleme işlemlerini adım adım anlatacağım. Maalesef php sürümünü güncellemek için admin panelinde bir ayar bulunmuyor. Güncelleme işlemini sadece cPanel ekranından yapabiliyoruz.

| cPanel’e Erişme

cPanel ekranına hosting sağlayıcınızın sitesinden ulaşabilirsiniz. Hemen hemen hepsinde Alan Adlarım gibi bir sekme bulunur. Bu sekmeden sitenizi seçin ardından çıkan pencereden cPanel yöneticisine giriş yapın.

| WordPress Php Sürümünü Güncelleme

cPanel ekranında Software/Yazılım kısmına gelerek Select PHP Version modülünü seçiyoruz.

Açılan ekranda Current PHP version karşısında bulunan versiyonu seçiyoruz ve açılan seçeneklerden değiştirmek istediğimiz PHP versiyonunu seçiyoruz.

Ben 7.4 sürümünden 8.0 versiyonuna yükseltmek istediğim için 8.0 versiyonunu seçtim. Seçimi kaydetme kiçin Set as current yazısına tıklıyoruz ve  8.0 yazısının yanında current yazısını gördüğümüzde sitemizin PHP sürümünü başarıyla değiştirmiş oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.