"Enter"a basıp içeriğe geçin

Warframe: Shield Gating Nedir ve Nasıl Yapılır? 1,3 Saniye Ölümsüzlük!

Shield Gating, kalkanlar tamamen tükendiğinde sağlığın hasar almasını önleyen bir etkidir. Warframe’ler, Yoldaşlar ve Necramech’ler Shield Gating etkisine maruz kaldıklarında 1,3 saniye ölümsüzlük kazanırlar. Tekrar Shield Gating etkisine maruz kalmak için kalkanların tamamen yenilenmesi gerekmektedir. Hildryn’nin Haven yeteneğinden ve Protea’nın Grenade Fan yeteneğinden etkilenen müttefikler ve Railjack Shield Gating etkisinden 3 saniye yararlanabilirler.

Shield Gating, kalkanları tamamen geri yükledikten sonra sıfırlandığından düşük kalkana ve/veya yenilenmeye sahip Warframe’ler, kalkanlarını azaltarak bu etkiden daha etkili yararlanabilirler.

Düşmanlarında Shield Gating etkisi vardır ve bu süre 0,1 saniyedir. Bu süre zarfından verilen hasarın yalnızca %5’i sağlıklarına zarar verecektir. Ancak, zayıf noktalardan vurulduklarında Shield Gating etkisine maruz kalmayacaklar.

Shield Reduction (Kalkan Azaltma)


shield gating decaying dragon keyDecaying Dragon Key (Azalan Ejderha Anahtarı) ekipmanını takmak kalkanları %75 azaltır. Görev sırasında anahtarın sembolü kalkan/sağlık çubuğunun solunda görünecektir.

Cryogenic Leakage

 

Cryogenic Leakage (soğuk haritalardaki buz birikintisi) kalkanları %50 oranında azaltır.

 

Kaynak: https://warframe.fandom.com/wiki/Shield#Shield_Gating

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: