"Enter"a basıp içeriğe geçin

Warframe Sendikalar Nedir? Nasıl Geliştirilir?

Steel Meridian

Arbiters of Hexis

Cephalon Suda

The Perrin Sequence

Red Veil

New Loka

Conclave Sigil Solaris United Sendikası

 

 

Warframe Sendikalar kendi çıkarları olan ayrı gruplardan oluşuyor. Bu grupların kendi ideolojileri ve hedefleri vardır; bazıları başka sendikalar ile anlaşmazlık içinde. Ustalık Seviyesi 3 olan her Tenno bu gruplara ulaşabilir.

Oyuncular belirli bir sendikanın çeşitli görevlerini ve uyarılarını yapmayı seçebilir. Sendikaların görevlerini yaptıkları sürece sendikanın eşsiz tekliflerine erişim kazanabilir. Bununla birlikte bir gruba yakın olmak başka bir grubun öfkesini arttırabilir ve bu öfke yüzünden görev süreci içerisinde size karşı saldırgan hareketler gösterebilirler. Bu yüzden hangi sendikayı seçtiğiniz önemlidir. Şu anda bilinen 10 tane sendika bulunmakta.

İçindekiler
1 Gruplaşmış Sendikalar
2 Tarafsız Sendikalar
3 Etkinlik Sendikaları
4 Mevki
5 Cezalandırılma
6 Sendika Uyarıları
7 Sendika Madalyonları
8 Notlar


Gruplaşmış Sendikalar


 Steel Meridian STEEL MERIDIAN

 

Savaş tecrübesi olan bir Grineer firarisi tarafından yönetilen Steel Meridian geniş bir düşman topluluğuna karşı gerilla savaşı sürdürmektedir. Kolonilerden geriye kalan her şeyi korumaya yemin etmişlerdir.


Red Veil
+%50 Müttefik


New Loka
-%50 Zıt


The Perrin Sequence
-%100 Düşman

 Arbiters Of Hexis ARBITERS OF HEXIS

 

Bu inançlı Arbiter grubu disiplin ve uygulama yolu ile gerçekliğin peşinde koşarlar. Tenno’ların savaşçı mitolojisini reddederler… Fakat bu onların potansiyellerini limitlendirmek için uydurulmuş bir yalandır.


Cephalon
Suda
+%50 Müttefik

The Perrin Sequence
-%50 Zıt

Red Veil
-%100 Düşman

 Cephalon Suda  CEPHALON SUDA

 

Meraklı gözlerle etrafında olanları izleyen muazzam bir bilinç. Duygulardan yoksun, Suda’nın bilgiye olan açlığı ve yıkıma olan nefreti sadece bir tutku olarak açıklanabilir.


Arbiters Of Hexis

+%50 Müttefik

Red Veil
-%50 Zıt

New Loka
-%100 Düşman

 The Perrin Sequence  THE PERRIN SEQUENCE

 

Corpuslardan ayrılmış olan dahi ve güçlü tüccarların oluşturduğu bir grup. Onların amacı üzerindeki çalıştıkları şiddet dolu bu dünyaya düzeni tekrar sağlayarak refah getirmek.


New Loka
+%50 Müttefik

Arbiters Of Hexis
-%50 Zıt

Steel Meridian
-%100 Düşman
 Red Veil  RED VEIL

 

Veil etraflarını saran bu yozlaşmanın farkında. Bu grup geniş çaplı ve şiddetli bir temizlik yaparak sistemi eski haline getirmek için ant içmiştir.


Steel Meridian

+%50 Müttefik


Cephalon Suda
-%50 Zıt

Arbiters Of Hexis
-%100 Düşman

 New Loka  NEW LOKA

 

İnsanlığın eski saf halinin geri getirilmesi ve Dünya popülasyonunun yeniden arttırılması bu savaşı bitirmenin tek yoludur. New Loka büyük yozlaşmadan önce insan formu ve Dünyaya tapan tek gruptu.


The Perrin Sequence
+%50 Müttefik

Steel Meridian
-%50 Zıt

Cephalon Suda
-%100 Düşman

Tarafsız Sendikalar


 conclave sigil  CONCLAVE

 

Bir savaşçı ancak gerçek düşman ile karşılaştığında ustalaşır. Kendisi ile.

 Cephalon Simaris  CEPHALON SIMARIS

 

Sentezleme aracılığı ile tekrar üretebilir ve muhafaza edebiliriz. Bu data bilgileri ile onları ölümsüzleştireceğiz. Bu bilgilere ulaşmak istemez misin Tenno? Benim için avlanır mısın?


Ostron
 OSTRON

 

Sıkı fıkı bir grup tüccar, işportacı ve hayatta kalma uzmanı olan Ostron’lar, Cetus’u evleri kabul etmişlerdir. Küçük kasaba bir Orokin Kulesi etrafına inşa edilmiş olup, hem kasabayı besler hem de korur.

 The Quills  THE QUILLS

 

Gizli bir kuruluş, gizemli ve münzevi ‘Unum’a sadıktırlar. Bazıları onların sebep sonuç ilişkisindeki etkilerini doğal, bilgilerini ise laik bulmuyor. Bir işin içinde Quill varsa, olaylar değişir.

 SOLARIS UNITED

 

Küllerinden doğan Solaris United, Solaris halkını zihinlerindeki prangalardan ve fiziki köleliğinden kurtarmak için geri döndü. Hiçbir varlık kendi zihnine, vücuduna veya geleceğine sahip olmak için köle olmamalıdır.

 VOX SOLARIS

 

Solaris United’ın ana personeli, o grubun esrarengiz ve anonim figürü adı altında faaliyet gösteriyor. SU, mücadelenin halka açılan yüzüdür. Vox Solaris ise tamamen başka bir şey; Sadece Eudico… ve Quills tarafından bilinen bir şey.

 VENTKIDS

 

Ventkids Fortuna’nın kanallarında mantıksal aileleriyle takılır, Corpus’tan parça çalarak ve Vallis’te K-Drive yarışı yaparak geçinirler. Geceleri havalandırmalar skeg müziği ile inler, bir nevi yerel halkın sesidir onlar.

 ENTRATI

 

Albrecht Entrati’nin mirasçısı olan onun güçlü Orokin ailesi, Deimos’ta felaket, tecrit ve acı ayrılıklar ile karşılaştı. Void araştırmalarının sahibi Tenno’nun ortaya çıkışı, yeni bir umut getirip, ailelerini tuzağa düşüren bu dünyayı daha derin bir şekilde anlamalarını sağlayabilir.

 NECRALOID

 

Entrati ailesinin ölümcül Necramech destekçileri, Deimos’un yozlaşmış etkisine baş eğerken, Loid’in koruyucu kalkanı onu sağlam tuttu ve ‘yolcusu’ olan Cephalon Otak’tan geriye kalanları da korudu. Birlikte gururlu, sadık bir hizmet geleneğini sürdürüyorlar.

 HOLDFASTS

 

Void’in gizemli gücüyle ikinci bir varoluşa kavuşan dört Holdfast, akıl sağlıklarını ve gemilerini sağlam tutmak için mücadelelerini sürdürüyor. Tenno’nun dönüşü bu durumu değiştirebilir.

Etkinlik Sendikaları


 OperationSyndicateSigil  OPERATIONAL SUPPLY

 

Operasyonda savaşan Tenno’lar için destek malzeme ve ödüller.

Mevki


Oyuncular mevki kazanmak için sendikaların Mühürlerini giymesi gerekir. Bu mevkiler sendikanın ödülleri ve sendika seviyeleri için kullanılabilir. Sendika seviyesi atlatmak kredi ve kaynak gerektirir. Daha iyi hediyeler almak için bu fedakarlığı yapman gerekiyor. Her seviye atlamada, o seviyeye özel bir hediyeyi ödül olarak alabilirsin.

Mevcut durum asgari değerin altına düşebilir. Bunun sebebi zıt veya düşman bir sendikaya yardım etmekten kaynaklanır.

Yetki Minimum
Mevki
Maksimum
Mevki
5 0 132,000
4 0 99,000
3 0 70,000
2 0 44,000
1 0 22,000
0 -5000 5000
-1 -22,000 0
-2 -44,000 0

Cezalandırılma


Tenno bir Sendika ile olumsuz duruma düştüğünde Eximus askerlerden oluşan takımlar tarafından avlanmaya başlarsın. Stalker gibi avcılara benzer şekilde rastgele bir görevde oyuna gelebilir. Size dost olan bir Sendikanın avcılarını öldürmenizin sizin için zararı olmaz. Bu nedenle oyuncular takım arkadaşlarına rahatlıkla yardım edebilir.

1. seviye düşmanlıktaysanız 8 adet Eximus avcı ile karşılaşırsınız. 2. seviye düşmanlığa ulaştığınızda daha çok Eximus avcısı gelir. Bu Eximus avcıları normal görevlerdeki avcılardan daha çok sağlığa sahiptirler.

Eximus avcıların ölmesi ile birlikte kendi türlerine ait specter kalıpları düşme şansı azdır.

 

Sendika Uyarıları


Sendika uyarıları, belirli sendikalar için mevki kazanmanızı sağlayan görevler verir. Bu uyarılar 24 saat kalacak şekilde gün sonuna kadar yapma hakkına sahipsiniz. Kullandığınız bir mühür varsa, kazandığınız mevki mühürden etkilenir ve daha çok mevki kazanmanızı sağlar.

Sendika uyarıları, navigasyonda kendi simgesi altında toplu bir şekilde durur. Navigasyondan Sendika uyarılarını takip edebilirsiniz. Her gün Sendika başına üç uyarı alırsınız.

 

Sendika Madalyonları


Ana Başlık: Sendika Madalyonları

Sendika uyarılarında gelen görevlerde topladığınız madalyonları Relay bölgelerinde ilgili Sendika temsilcisinin odasına gidip satabilir ve ek mevki puanı kazanabilirsiniz. Madalyonları bulabilmek için sendika ile ilişkinizin olumlu olması gerekir.

 

Notlar


  • Görev sırasında gelen avcıların senin dost Sendikana dahil olması onları öldürmeyeceksin anlamına gelmiyor. Öldürmen durumunda olumlu veya olumsuz etkilenmeyeceksin.
  • Avcılar senin düşmanın değilse oyun içerisinde sana saldırmazlar.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: